موسسه قرآنی عصر ظهور اراک

موسسه فرهنگی قرآن و عترت عصر ظهور اراک

حضور جهادی در فضای مجازی

کتاب های معرفی شده


ساکنان شهر بهشت

ساکنان شهر بهشت

نويسنده: الهام زارع زاده | بهزاد دانشگر |زینب سنجارون | فرزانه قائنی | لیلا شمس | مرثا صامتی | منیر پرویزیان | نجمه تدین
مترجم: -
انتشارات: موسسه نشر شهر
تاریخ چاپ: 1391

برگرفته از متن کتاب : این اثر روایت ساده ایست از لحظه های خاص زندگی آدم هایی که یا همین الآن ساکن بهشت اند یا می کوشند که باشند. مجموعه داستان «ساکنان شهر بهشت» دربردارنده 31 داستان با مضمون شهری است که برای گروه سنی جوان و نوجوان به نگارش درآمده است. داستان های این مجموعه، شما را یاد انتخاب هایی از زندگی خودتان می اندازد. انتخاب هایی که بارها و بارها در مقابلش قرار گرفته اید و یکایک آن ها در کنار هم می توانست بهشت زندگی شما را بسازد. تصویرگری مجموعه داستان «ساکنان شهر بهشت» توسط «علی هاشمی شهرکی» صورت گرفته است


مجالس شوشتری

مجالس شوشتری

نويسنده: مرحوم آیت الله شیخ جعفر شوشتری
مترجم: -
انتشارات: مؤمنین
تاریخ چاپ: 1390

برگرفته از متن کتاب : ...اما بعد؛ امروز كه اينجا نشسته ايد، هر كس ملاحظه حال دل خود كند. اگر مى بينى هيچ نگفته و نشنيده دلت گرفته است ، و گريه بر تو مستولى شده ، و چنين حالتى در خود ملاحظه كردى ، بشارت باد ترا كه علامت ايمان است . اى برادران ، بيائيد با خودمان راست بگوئيم ، كه از روزى كه مكلف شده ايم ، و اظهار مى كنيم توحيد خدا را، و اعتقاد به نبوت نبى و امامت ائمه (عليهم السلام ) را، تا به حال همه اينها را از روى لفظى گوئيم و حقيقتى از اينها در ما ظاهر نشده است ، تمام بى حقيقت است و چه بسيار معلوم است كه جسد بى روح ، و پوست بى مغز، و ظاهر بى باطن ، ثمرى ندارد. بلى ، به ندرت حقيقتى يافت مى شود، و علامت او اين حزن و اندوه است . و اين يكى از نشانه هاست ، كه اگر چنين هستى ، معلوم است كه مرتبه معجونيت ولايت را دارى و داخل در فقره شيعتنا قد خلقوا من فاضل طينتنا و عجنوا بنور ولايتنا [شيعيان ما از باقيمانده طينت ما خلق شده اند و به نور ولايت ما عجين گشته اند] هستى . دلت راهى به ايشان دارد؛ چرا كه امروز روز اول حزن ايشان است . بارى ، اين فقره را من باب اشاره و تنبيه ذكر كرديم ، برويم بر سر مطلب ؛ اين ايام ، ايام مصيبت است ؛ نه يك مصيبت ، بلكه ايام چند مصيبت است : يكى مصيبت اسلام است ، كه اسلام در اين ايام غريب شده است . علاوه بر غريبى ، ضعيف هم شده است . منكرين اسلام بر او غالب شده اند. يكى به جهت غلبه فرق كفر از قبيل فرنگيان بر اسلام ؛ و يكى به جهت ميل خلق به سوى ايشان كه قواعد آنها را پسنديده اند، اسلام مضمحل شده ؛ لكن اين قواعد از براى اسلام ميمنت نكرد، و يمنى نداشت . از آن روز تا به حال مسلمين مقهور و مغلوب شده اند.


سلام برابراهیم

سلام برابراهیم

نويسنده: گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
مترجم: -
انتشارات: نشرشهیدابراهیم هادی
تاریخ چاپ: 1395

برگرفته از متن کتاب : باران شدیدی درتهران باریده بود.خیابان 17شهریور را آب گرفته بود.چندپیرمرد می خواستند به سمت دیگر خیابان بروند مانده بودند چه کنند.همان موقع ابراهیم ازراه رسید .پاچه شلوارش رابالا زد .با کول کردن پیرمردها ،آنهارابه طرف دیگرخیابان برد.ابراهیم ازاین کارها زیادانجام میداد .هدفی هم جزشکستن نفس خودش نداشت.مخصوصا زمانی که خیلی بین بچه ها مطرح بود!


آب هرگز نمی میرد

آب هرگز نمی میرد

نويسنده: حمیدحسام
مترجم: -
انتشارات: صریر
تاریخ چاپ: 1393

برگرفته از متن کتاب : «از روزی که در ۶ سالگی روضه‌ی مشک و سقا را از پدرم شنیدم تا زمانی که دستم به داس و خوشه‌های گندم گره خورد، رد این بوی خوش را گرفتم تا به زیر علم عباس علیه‌السلام رسیدم. اتفاقی نبود. در دفتر تقدیر الهی همه‌چیز حساب و کتاب داشت که با شروع جنگ تحمیلی و تأسیس یگان رزمی استان همدان –انصارالحسن علیه‌السلام - به نوکری گردان حضرت ابالفضل علیه‌السلام منصوب شدم و تشنه‌ی آب، آب حیاتی که هنوز از مشک ابالفضل علیه‌السلام می‌ریخت و به تاریخ آبرو می‌داد.» و بعد هم با این جمله تمام کند که: ما تشنه‌ی یک جرعه سخاوت هستیم مشک توهنوزاب دارد عباس


توجیه المسائل کربلا

توجیه المسائل کربلا

نويسنده: سید علی اصغرعلوی با همکاری محمد عبدالحسین زاده
مترجم: -
انتشارات: انتشارات بسیج دانشگاه امام صادق(ع)
تاریخ چاپ: 1393

برگرفته از متن کتاب : "توجیه المسائل کربلا" کرانه ناگشوده ای را گشوده است. هنگامی که عمل انسان با باورها و ارزشهای وی سازگاری نداشته باشد، آرامش ذهنی خود را از دست می دهد. برای آرام سازی خود دست به دلیل تراشی می زند، بهانه های فراوانی پیدا می کند.


دنیای قشنگ نو؟!(درآمدی بر سبک زندگی، جمعیت، فضای سایبری و شبکه های اجتماعی)

دنیای قشنگ نو؟!(درآمدی بر سبک زندگی، جمعیت، فضای سایبری و شبکه های اجتماعی)

نويسنده: واحد پژوهش موسسه فرهنگی موعود عصر (عج)
مترجم: -
انتشارات: هلال
تاریخ چاپ: 1394

برگرفته از متن کتاب : طی یک سال گذشته، به کرّات رسانه های جمعی و مجامع رسمی دولتی و شبه دولتی دربارۀ سبک زندگی سخن گفته و نوشته اند، برخی نیز در میان این غوغا، نسخه هایی را برای دیگرگونی یا اصلاح سبک زندگی رایج پیچیده و ارائه کرده اند؛ غافل از آنکه، پیش از شناسایی منشأ و مصدر هر بیماری و بحران، هیچ نسخۀ شفابخشی نمی توان پیشنهاد کرد. اثر حاضر، حاصل جمع آثار مطالعات انجام شده در سه ویژه نامۀ « نشریۀ موعود» است که برای مطالعه و استفادۀ افزون تر، در معرض دید و مطالعۀ خوانندگان دردمند و پژوهشگر قرار می گیرد، امید که پنجره های نو مقابل چشمان جستجوگر آنان بگشاید. ان شاءالله.


...الی الحبیب(سرمشقهایی برای حبیب شدن)

...الی الحبیب(سرمشقهایی برای حبیب شدن)

نويسنده: سید علی اصغر علوی با همکاری محمد عبد الحسین زاده
مترجم: -
انتشارات: انتشارات بسیج دانشگاه امام صادق(علیه السلام)
تاریخ چاپ: 1393

برگرفته از متن کتاب : در فقه گفته میشود آب قلیل اگر به کر متصل باشد، دیگر حکم آب کر را دارد. اصحاب هم اینگونه بودند. خود را به اقیانوسی وصل کردند که برای همیشه حضور دارد. پس آنها هم حضورشان همیشگی است. این سرّ جاودانگی اصحاب امام حسین(علیه السلام است)با خود امام است. امّا چرا از بین اصحاب حبیب را گلچین کرده ایم؟!


آیه های سبز (داستانها و نکات تربیتی از استاد علی صفایی حائری(عین.صاد))

آیه های سبز (داستانها و نکات تربیتی از استاد علی صفایی حائری(عین.صاد))

نويسنده: علی صفایی حائری (عین.صاد)
مترجم: -
انتشارات: انتشارات لیلة القدر
تاریخ چاپ: 1389

برگرفته از متن کتاب : پیروزی برای کسانی است که از آدم ها و نیروهای خود بهره برمی دارند،نه برای آنهایی که اینها را دارند. این شمشیر نیست که کارگشاست، این دست و عصب و مغز و اندیشه است که برّندگی دارد. یاد آن ساده لوح به خیر که عمامه داری را پیدا کرده بود، وقت را غنیمت شمرده بود ونامه اش را برای خواندن پیش چشم او گرفته بود، گفته بود که خواندن نمیتوانم و ساده لوح اعتراض کرده بود: پس این چیست که بر سرت هشتی؟ و عمامه دار، عمامه را بر سر او کرده بود که اگر عمامه میخواند پس تو بخوان. راستی که عینک سواد نمی آورد، امکانات پیروزی نمی آورد.


مثل شاخه های گیلاس

مثل شاخه های گیلاس

نويسنده: محمد رضا رنجبر
مترجم:
انتشارات: موسسه نشر شهر
تاریخ چاپ: 1391

برگرفته از متن کتاب : وقتی به شاخه های پر شکوفه گیلاس تنه می زنی، شکوفه باران می شوی.
شاخه های گیلاس چوب اند، ازچوب کمتر نباشیم. «مثل شاخه های گیلاس» تذکر اخلاقی را از مسیر بیان هنری و تمثیلی جستجو می کند و چنان که از کوتاهی متن ها پیداست، مولف فرهیخته و خوش ذوق آن با مخاطب پر مشغله امروز بسیار کوتاه و گزیده سخن می گوید.
برخی از متن های این مجموعه، از طریق برنامه های صدا و سیما و مطبوعات به مخاطبان رسیده است و بسیاری دیگر برای اولین بار است که منتشر می شوند. مجموعه ی حاضر برای مخاطبان آشنا با گفتار حجت الاسلام محمد رضا رنجبر، این لطف را دارد که مجموعه ای از تمثیل های زیبای اخلاقی را در ظاهری زیبا و متفاوت می خوانند.