موسسه قرآنی عصر ظهور اراک

موسسه فرهنگی قرآن و عترت عصر ظهور اراک

حضور جهادی در فضای مجازی

کتاب های معرفی شده


سلام برابراهیم

سلام برابراهیم

نويسنده: گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
مترجم: -
انتشارات: نشرشهیدابراهیم هادی
تاریخ چاپ: 1395

برگرفته از متن کتاب : باران شدیدی درتهران باریده بود.خیابان 17شهریور را آب گرفته بود.چندپیرمرد می خواستند به سمت دیگر خیابان بروند مانده بودند چه کنند.همان موقع ابراهیم ازراه رسید .پاچه شلوارش رابالا زد .با کول کردن پیرمردها ،آنهارابه طرف دیگرخیابان برد.ابراهیم ازاین کارها زیادانجام میداد .هدفی هم جزشکستن نفس خودش نداشت.مخصوصا زمانی که خیلی بین بچه ها مطرح بود!


آب هرگز نمی میرد

آب هرگز نمی میرد

نويسنده: حمیدحسام
مترجم: -
انتشارات: صریر
تاریخ چاپ: 1393

برگرفته از متن کتاب : «از روزی که در ۶ سالگی روضه‌ی مشک و سقا را از پدرم شنیدم تا زمانی که دستم به داس و خوشه‌های گندم گره خورد، رد این بوی خوش را گرفتم تا به زیر علم عباس علیه‌السلام رسیدم. اتفاقی نبود. در دفتر تقدیر الهی همه‌چیز حساب و کتاب داشت که با شروع جنگ تحمیلی و تأسیس یگان رزمی استان همدان –انصارالحسن علیه‌السلام - به نوکری گردان حضرت ابالفضل علیه‌السلام منصوب شدم و تشنه‌ی آب، آب حیاتی که هنوز از مشک ابالفضل علیه‌السلام می‌ریخت و به تاریخ آبرو می‌داد.» و بعد هم با این جمله تمام کند که: ما تشنه‌ی یک جرعه سخاوت هستیم مشک توهنوزاب دارد عباس


توجیه المسائل کربلا

توجیه المسائل کربلا

نويسنده: سید علی اصغرعلوی با همکاری محمد عبدالحسین زاده
مترجم: -
انتشارات: انتشارات بسیج دانشگاه امام صادق(ع)
تاریخ چاپ: 1393

برگرفته از متن کتاب : "توجیه المسائل کربلا" کرانه ناگشوده ای را گشوده است. هنگامی که عمل انسان با باورها و ارزشهای وی سازگاری نداشته باشد، آرامش ذهنی خود را از دست می دهد. برای آرام سازی خود دست به دلیل تراشی می زند، بهانه های فراوانی پیدا می کند.


دنیای قشنگ نو؟!(درآمدی بر سبک زندگی، جمعیت، فضای سایبری و شبکه های اجتماعی)

دنیای قشنگ نو؟!(درآمدی بر سبک زندگی، جمعیت، فضای سایبری و شبکه های اجتماعی)

نويسنده: واحد پژوهش موسسه فرهنگی موعود عصر (عج)
مترجم: -
انتشارات: هلال
تاریخ چاپ: 1394

برگرفته از متن کتاب : طی یک سال گذشته، به کرّات رسانه های جمعی و مجامع رسمی دولتی و شبه دولتی دربارۀ سبک زندگی سخن گفته و نوشته اند، برخی نیز در میان این غوغا، نسخه هایی را برای دیگرگونی یا اصلاح سبک زندگی رایج پیچیده و ارائه کرده اند؛ غافل از آنکه، پیش از شناسایی منشأ و مصدر هر بیماری و بحران، هیچ نسخۀ شفابخشی نمی توان پیشنهاد کرد. اثر حاضر، حاصل جمع آثار مطالعات انجام شده در سه ویژه نامۀ « نشریۀ موعود» است که برای مطالعه و استفادۀ افزون تر، در معرض دید و مطالعۀ خوانندگان دردمند و پژوهشگر قرار می گیرد، امید که پنجره های نو مقابل چشمان جستجوگر آنان بگشاید. ان شاءالله.


...الی الحبیب(سرمشقهایی برای حبیب شدن)

...الی الحبیب(سرمشقهایی برای حبیب شدن)

نويسنده: سید علی اصغر علوی با همکاری محمد عبد الحسین زاده
مترجم: -
انتشارات: انتشارات بسیج دانشگاه امام صادق(علیه السلام)
تاریخ چاپ: 1393

برگرفته از متن کتاب : در فقه گفته میشود آب قلیل اگر به کر متصل باشد، دیگر حکم آب کر را دارد. اصحاب هم اینگونه بودند. خود را به اقیانوسی وصل کردند که برای همیشه حضور دارد. پس آنها هم حضورشان همیشگی است. این سرّ جاودانگی اصحاب امام حسین(علیه السلام است)با خود امام است. امّا چرا از بین اصحاب حبیب را گلچین کرده ایم؟!


آیه های سبز (داستانها و نکات تربیتی از استاد علی صفایی حائری(عین.صاد))

آیه های سبز (داستانها و نکات تربیتی از استاد علی صفایی حائری(عین.صاد))

نويسنده: علی صفایی حائری (عین.صاد)
مترجم: -
انتشارات: انتشارات لیلة القدر
تاریخ چاپ: 1389

برگرفته از متن کتاب : پیروزی برای کسانی است که از آدم ها و نیروهای خود بهره برمی دارند،نه برای آنهایی که اینها را دارند. این شمشیر نیست که کارگشاست، این دست و عصب و مغز و اندیشه است که برّندگی دارد. یاد آن ساده لوح به خیر که عمامه داری را پیدا کرده بود، وقت را غنیمت شمرده بود ونامه اش را برای خواندن پیش چشم او گرفته بود، گفته بود که خواندن نمیتوانم و ساده لوح اعتراض کرده بود: پس این چیست که بر سرت هشتی؟ و عمامه دار، عمامه را بر سر او کرده بود که اگر عمامه میخواند پس تو بخوان. راستی که عینک سواد نمی آورد، امکانات پیروزی نمی آورد.


مثل شاخه های گیلاس

مثل شاخه های گیلاس

نويسنده: محمد رضا رنجبر
مترجم:
انتشارات: موسسه نشر شهر
تاریخ چاپ: 1391

برگرفته از متن کتاب : وقتی به شاخه های پر شکوفه گیلاس تنه می زنی، شکوفه باران می شوی.
شاخه های گیلاس چوب اند، ازچوب کمتر نباشیم. «مثل شاخه های گیلاس» تذکر اخلاقی را از مسیر بیان هنری و تمثیلی جستجو می کند و چنان که از کوتاهی متن ها پیداست، مولف فرهیخته و خوش ذوق آن با مخاطب پر مشغله امروز بسیار کوتاه و گزیده سخن می گوید.
برخی از متن های این مجموعه، از طریق برنامه های صدا و سیما و مطبوعات به مخاطبان رسیده است و بسیاری دیگر برای اولین بار است که منتشر می شوند. مجموعه ی حاضر برای مخاطبان آشنا با گفتار حجت الاسلام محمد رضا رنجبر، این لطف را دارد که مجموعه ای از تمثیل های زیبای اخلاقی را در ظاهری زیبا و متفاوت می خوانند.


لحظه ای درنگ: مهارتهای تفکر برای زندگی

لحظه ای درنگ: مهارتهای تفکر برای زندگی

نويسنده: مریم ادیب
مترجم: -
انتشارات: انتشارات قرآن و اهل بیت نبوت
تاریخ چاپ: 1393/12/01

برگرفته از متن کتاب :

بارها شنیده ایم:«فکرکن،تفکر خوب است»گفته اند:

سعی کن طرز فکر خودت را عوض کنی

و برداشتهای بهتری از رویدادهای اطرافت داشته باشی. اما کمتر به ما گفته اند که چگونه تفکر بهتری داشته باشیم.

گاهی از صبح تا شب فکر میکنیم، اما به دلیل آنکه تفاوت خیال پردازی، توهم و تکرار خاطرات را نمیدانیم، اسیر هیجانات و برداشتهای غلط از زندگی میشویم. مطالعه مستمر، تدریس و تمرین عملی این مطالب کمک میکند تا:

بر ورودی های ذهن و حواس کنترل پیدا کنیم، از اشتباه در برداشتها و تصمیم گیری ها پیشگیری کنیم، از مهلکه های غم و غصه و عصبانیت عبور منیم، تفکر و تعقل خود را به سطح بالاتری برسانیم و در بهبود مسائل زندگی یکی پس از دیگری مهارت پیدا کنیم.

این کتاب در صدد است تا در راستای تولید علم اسلامی، گامی هر چند اندک برداشته، طرحی جدید را در خصوص آموزش مهارتهای تفکر با ملاکهای عقل و وحی، ارائه کند.


دختران آفتاب

دختران آفتاب

نويسنده: امیر حسین بانکی- بهزاد دانشگر- محمد رضا رضایتمند
مترجم: -
انتشارات: انتشارات سروش
تاریخ چاپ: 1394/07/30

برگرفته از متن کتاب : ثریا دوباره ناراحت شد. اما فقط لبهایش را گزید تا چیزی نگوید. فهیمه اما گفت:-واقعا که خیلی مسخره است!

راحله پرسید:«چی؟»

-این شتري که قراره در خونه همه مون بخوابه!

-چه طور؟! تو ناراحتی؟

-نه!  من با ازدواج مشکلی ندارم، ولی این زور نیست که ما توی این چند روز این همه راجع به نقش و اهمیت زن ها توی سر و کله مون زدیم، شعار دادیم، هوار کشیدیم، حنجره خودمون رو پاره کردیم، آخرش هم بریم بشینیم گوشه خونه و خودمون رو باشستن ظرفها و پخت و پز سرگرم کنیم.