موسسه قرآنی عصر ظهور اراک

موسسه فرهنگی قرآن و عترت عصر ظهور اراک

فرم نظر دهی


نظرات خود را در خصوص بخش های مختلف موسسه از طریق فرم زیر برای ما ارسال نمایید.

نظرات کاربران


بنده ناصالح .    1396/12/22 03:11:31

بسم الله
با تشکر از نظر و پیشنهاد عالی
خب تناقض اینجاست که ادعای این افراد پایبندی به حضرت ولی عصر .عج. و امام حسین است، و دقیقا همین باعث شده من ترجیح بدم هر کاری بکنم ولی الگوم مشابه اون ها نباشه، چون دیدم که دانسته یا ندانسته چه کارهایی می کنند. شاید از دید خیلی ها رابطه جنسیت های متضاد در هر سطحی حتی خنده پنهانی چیزی نباشه ولی از نظر من درست نبود و همین باعث دوری من از دوستان و سایر کادر درمانی شده ولی من بهش پایبند بودم.
ولی خلاصه و حقیقت، تا الان افراد انگشت شماری دیدم پایبند باشند، حتی در جلسات قرآنی و تفسیر، هیئات و ... و همین باعث شد من هم دور شم و دیگه هیچ چیز حتی واجبات و محرمات برام مهم نباشه.
باز هم از نظراتتون تشکر می کنم.

مدیر روابط عمومی: سلام به بنده صالح خدا
تناقض در رفتار به اصطلاح متدینین، نباید مانع دین داری بنده و جنابعالی شود. در نوبت قبل هم بیان شد که این مسائل در عین ناگواری و آزار دهنده بودن، جزء همان امتحاناتی هستند که خداوند، وعده آن را در قرآن کریم به ما داده است. یعنی یکی از مهم ترین آزمون های هر انسانی در طول حیاتش همین است که خداوند متعال، انسان هایی به ظاهر مؤمن را بر سر راه آن ها قرار می دهد که با رفتارهای اشتباه ناآگاهانه و یا خدای نخواسته مغرضانه خود، زمینه بیزاری ما را از دین، فراهم می کنند. این همان بزنگاهی است که عیار دین داری ما را مشخص می کند. یادتان باشد اگر به واسطه اشتباهات این به ظاهر متدینین، دست از دین مان برداریم و به قول شما به واجبات و محرمات، بی اعتنا باشیم، قطعا فردای قیامت، عذری در پیشگاه خدای متعال نخواهیم داشت. پس هم چنانکه به پای بندی خود در رعایت حریم محرم و نامحرم اشاره کرده اید، در سایر زمینه های دین داری هم استوار باشید و از خدا بخواهید صبر و استقامت به شما عنایت کند: ربنا اَفرِغ عَلَینا صَبرا و ثَبِّت اَقدامَنا. (بقره/250)

بنده ناصالح .    1396/12/21 13:05:15

بسم الله
سلام و درود،سوالی از اساتید گرامی داشتم، ممنون میشم یاری کنید.
من تا چند روز قبل تا حد امکان سعی میکردم کارهایی که میدانم حرامه انجام ندم و حتی اگر که باعث سختی من میشد. این روند ادامه داشت تا این که چند انسان مسلمان دیدم که بسیار حرف از اسلام، واجبات و حتی مستحبات میزدند. ولی من وقتی باهاشون درباره کارهای حرام اللهی حرف زدم مثل بقیه افرادی که ایمان ندارن باهام برخورد کردن.
الان و بعد دیدن اون تناقض و تزویر من به شدت متحول شدم، طوری که دیگه به هیچ چیز قراره پایبند نباشم. به نظر شما عامل هدایت من چی بوده؟؟؟
ممنون میشم پیامم حزف نشه و استاد گرامیتون پاسخ بدن.

مدیر روابط عمومی: سلام علیکم
در مواجهه با تناقض و تزویر، محکم باشید. مسلمان نماهایی که وصف شان کرده اید، آزمون سنجش میزان «ایمان» و «استواری» شما در پایبندی به واجبات و پرهیز از محرمات هستند. بنابراین، اگر به «وجوب» کاری اعتقاد پیدا کردید آن را انجام دهید و اگر از «حرمت» رفتار یا عملی مطلع شدید، از ارتکاب آن بپرهیزید. الگوی تان هم سیدالشهدا علیه السلام باشد که یک تنه در برابر همه دنیای ستم و تباهی آن روز ایستادند. فراموش نکنید آن ها که در برابر امام حسین علیه السلام صف آرایی کردند، هم نمازخوان بودند و هم عنوان مسلمانی را یدک می کشیدند و به قول شما «بسیار حرف از اسلام، واجبات و حتی مستحبات می زدند».
پس در راه دین داری، محکم باشید و دین تان را «افراد» نگیرید که متزلزل شوید. دین را با معیارهای آن بپذیرید که اگر همه عالَم هم به خدا پشت کردند، شما مسلمان و مؤمن باقی بمانید. دست حق یارتان ...

یک عصر ظهوری    1396/11/11 13:17:22

با عرض سلام و خسته نباشید، سوالی در خصوص تکلیف دایم الوضو بودن، اگر کسی مشکل پزشکی ندارد اما نمیتواند وضو را نگه دارد و گاها برای هرنماز یک وضو باید بگیرد، آیا نمره این تکلیف به چنین شخصی تعلق میگیرد یا خیر

مدیر روابط عمومی: سلام علیکم
اگر واقعا مشکل پزشکی دارند و فقط می توانند برای نمازهای واجب، وضو بگیرند مانعی برای ثبت این امتیاز خاص نیست.

خانم میری    1396/10/23 13:57:58

با سلام و وقت بخیر
جهت اطلاع علاقمندان، برنامه تلویزیونی "سمت خدا" که از شبکه سه سیما پخش می شود، همزمان از رادیو قرآن هم تقدیم شنوندگان می شود. این برنامه در طول هفته طی روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۳:۳۰ لغایت ۱۴:۳۰ پخش می‌شود.

مدیر روابط عمومی: سلام علیکم
ان شاءالله همسنگران عزیز بتوانند از این طریق هم در جریان مطالب مطرح شده در این برنامه قرار بگیرند.
ممنون از اطلاع رسانی جنابعالی .

ایکس ایگریگ    1396/10/16 14:14:57

سلام علیکم و رحمه الله و برکاته، بانوانی که وارد سایت میشن، در قسمت ثبت نام کلاس مفاهیم برادران، اسم و فامیل آقایان را می تونند ببیند،وای وای وای، گناه کبیره

مدیر روابط عمومی: سلام بر شما همسنگر خوش ذوق و نکته سنج
در فیلم پخش شده از حضرت علامه حسن زاده آملی، بر رعایت حریم ها تکیه شد و انتظار می رود که همه عزیزان با کلام ایشان، متوجه عمق مطلب شوند. مشاهده نام و نام خانوادگی آقایان، اشکال شرعی ندارد. آن چه موجب مفسده است و به بیان شیرین جنابعالی، مستوجب «وای وای، گناه کبیره» همان مواردی است که در کلاس تفسیر و پس از پخش فیلم، بیان شد.

نظرات بیشتر