موسسه قرآنی عصر ظهور اراک

موسسه فرهنگی قرآن و عترت عصر ظهور اراک

حضور جهادی در فضای مجازی

فرم نظر دهی


نظرات خود را در خصوص بخش های مختلف موسسه از طریق فرم زیر برای ما ارسال نمایید.

نظرات کاربران


سید ابراهیم خاکی نژاد    1397/03/02 13:00:06

سلام و علیکم
همان قدر که در تعجیل در ظهور آقا امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف موثریم باید مواظب باشیم تا در عملکردهای روزمره و برخوردها مانعی برای ظهور حضرتش نشویم و به قولی در تاخیر در ظهور مقصر نباشیم. ان شاالله بتوانیم در سایه لطف پروردگار در کنار همسنگران مان شاهد ظهور مولایمان باشیم و نیمه شعبان سال بعد را با حضور یار دیرین خود جشن بگیریم . ان شاالله

سید ابراهیم خاکی نژاد    1397/01/20 19:35:16

به نام خدای مهربان خدای شهدا و خدای گناهکاران و سیه دلانی همچون من
سلام
اولین مطلبی را که باید خدمت گرانمایه شما عرض کنم این است که این چند جلسه ای که در خدمت شما و دوستان موسسه بودم را شاید بتوانم به جرات بگویم بهترین لحظات عمر من است که در کلاس و محضر استاد سپری می شود . استاد در کلاس صحبت هایی از راهیان نور بیان نمودند که دل ما را آب و باد برد به سوی خاطرات سالهای دفاع مقدس و جنگ سال هایی که با شهید اکبر زاده شهید اخوتیان شهید سیاوش امیری و دیگر شهدا هم رکاب بودیم آنها رفتند و آسمانی شدند و من ماندم یک دنیا حسرت خوب ماندن ما هم همراه است با دنیایی از حسرت و حسرت و حسرت و دیگر هیچ .
حاج صادق آهنگران می گفت در باغ شهادت باز باز است ولی خوب دیگر همه ما دلباخته دنیا شده ایم و دیگر به گرد پای شهید بابایی از همکاران عزیزم و از شهدای مدافع حرم نخواهم رسید . شما را به خدا قسم اینقدر دل ما را نسوزانید و آب نکنید ما غم و حسرت خودمان کافی است .
خیلی و زیاده از حد پرحرفی کردم بر بنده حقیر سراپا تقصیر ببخشید
ارادتمند - سید ابراهیم خاکی نژاد

مدیر روابط عمومی: سلام علیکم
ان شاءالله خداوند متعال، شما همسنگر بزرگوار را با همرزمان شهیدتان محشور فرماید و به ما توفیق دهد در اردوهای آینده در محضرتان باشیم و از تجارب و خاطرات تان بهره ببریم.

بنده ناصالح .    1396/12/24 01:01:34

بسم الله
سلام مجدد. بله من از نظرات شما اگاهی دارم و تا الان افراد زیادی از مشاور ها و روحانی های دانشگاه هم باهام صحبت کردن، ولی هر کس تا یک حدی تعهد و پایندی داره، من تحملم به سر رسیده چون ظرفیت هر فردی محدود است.
همونطور که یکی از اساتید می گفت شبیه به شهید احمدی روشن متعهد باشید به کشورتون شما ولی من بهشون گفتم من شهید احمدی روشن نیستم و ظرفیت من بسیار محدودتره و اصلا قابل مقایسه نیست.
اگر هم که مزاحم شما شدم و این جا پیام گذاشتم به این دلیل بود که تیر نهایی را یکی از اعضای تفسیر در حیسنیه شما بهم زد.
باز هم ممنون که وقت گذاشتید. اگر که تمایل نداشتید پیام را منتشر نکنید.

مدیر روابط عمومی: سلام علیکم
قطعا ظرفیت انسان ها در مواجهه با مشکلات، متفاوت است و یکی از رازهای آفرینش هم همین تفاوت هاست که در عین دشواری، عیار انسان ها را مشخص می کند. از جمله دلایل تأکیدات بنده روی حضور در «مجموعه» هم دقیقا همین نکته است. وقتی در «مجموعه» قرار می گیریم و سختی ها و مشکلات سایر همسنگران مان را می بینیم درمی یابیم که باید آستانه تحمل خود را بالا برده و روی ظرفیت های وجودی خودمان بیشتر کار کنیم. مثل همین شخصی که به بیان شما «تیر نهایی» را به شما زده اند! البته چون بنده هنوز از «علم غیب» بهره ای ندارم! و نمی دانم بین شما و ایشان، چه گذشته نمی توانم اظهار نظر کنم، اما همین شخص هم اگر شما را آزرده و مقصر بوده که قطعا کار اشتباهی مرتکب شده، پیرو پاسخ قبل باید بدانید که آزمونی برای تداوم حضورتان در مؤسسه است. البته آسان ترین راه که ما از آن به «پاک کردن صورت مسأله» یاد می کنیم همین است که مجموعه را ترک کنیم ... به هر صورت، باید مراقب باشیم و همان طور که بارها تأکید کرده ایم نباید ملاک و معیار دین داری ما و حضور در محافل مذهبی، «افراد» و رفتارهای درست و نادرست آن ها باشد که اگر این گونه باشیم «خسر الدنیا و الآخره» خواهیم شد. ان شاءالله همه ما بتوانیم روی ظرفیت های وجودی مان بیشتر کار کنیم و خود و سایرین را نجات دهیم.

بنده ناصالح .    1396/12/22 03:11:31

بسم الله
با تشکر از نظر و پیشنهاد عالی
خب تناقض اینجاست که ادعای این افراد پایبندی به حضرت ولی عصر .عج. و امام حسین است، و دقیقا همین باعث شده من ترجیح بدم هر کاری بکنم ولی الگوم مشابه اون ها نباشه، چون دیدم که دانسته یا ندانسته چه کارهایی می کنند. شاید از دید خیلی ها رابطه جنسیت های متضاد در هر سطحی حتی خنده پنهانی چیزی نباشه ولی از نظر من درست نبود و همین باعث دوری من از دوستان و سایر کادر درمانی شده ولی من بهش پایبند بودم.
ولی خلاصه و حقیقت، تا الان افراد انگشت شماری دیدم پایبند باشند، حتی در جلسات قرآنی و تفسیر، هیئات و ... و همین باعث شد من هم دور شم و دیگه هیچ چیز حتی واجبات و محرمات برام مهم نباشه.
باز هم از نظراتتون تشکر می کنم.

مدیر روابط عمومی: سلام به بنده صالح خدا
تناقض در رفتار به اصطلاح متدینین، نباید مانع دین داری بنده و جنابعالی شود. در نوبت قبل هم بیان شد که این مسائل در عین ناگواری و آزار دهنده بودن، جزء همان امتحاناتی هستند که خداوند، وعده آن را در قرآن کریم به ما داده است. یعنی یکی از مهم ترین آزمون های هر انسانی در طول حیاتش همین است که خداوند متعال، انسان هایی به ظاهر مؤمن را بر سر راه آن ها قرار می دهد که با رفتارهای اشتباه ناآگاهانه و یا خدای نخواسته مغرضانه خود، زمینه بیزاری ما را از دین، فراهم می کنند. این همان بزنگاهی است که عیار دین داری ما را مشخص می کند. یادتان باشد اگر به واسطه اشتباهات این به ظاهر متدینین، دست از دین مان برداریم و به قول شما به واجبات و محرمات، بی اعتنا باشیم، قطعا فردای قیامت، عذری در پیشگاه خدای متعال نخواهیم داشت. پس هم چنانکه به پای بندی خود در رعایت حریم محرم و نامحرم اشاره کرده اید، در سایر زمینه های دین داری هم استوار باشید و از خدا بخواهید صبر و استقامت به شما عنایت کند: ربنا اَفرِغ عَلَینا صَبرا و ثَبِّت اَقدامَنا. (بقره/250)

بنده ناصالح .    1396/12/21 13:05:15

بسم الله
سلام و درود،سوالی از اساتید گرامی داشتم، ممنون میشم یاری کنید.
من تا چند روز قبل تا حد امکان سعی میکردم کارهایی که میدانم حرامه انجام ندم و حتی اگر که باعث سختی من میشد. این روند ادامه داشت تا این که چند انسان مسلمان دیدم که بسیار حرف از اسلام، واجبات و حتی مستحبات میزدند. ولی من وقتی باهاشون درباره کارهای حرام اللهی حرف زدم مثل بقیه افرادی که ایمان ندارن باهام برخورد کردن.
الان و بعد دیدن اون تناقض و تزویر من به شدت متحول شدم، طوری که دیگه به هیچ چیز قراره پایبند نباشم. به نظر شما عامل هدایت من چی بوده؟؟؟
ممنون میشم پیامم حزف نشه و استاد گرامیتون پاسخ بدن.

مدیر روابط عمومی: سلام علیکم
در مواجهه با تناقض و تزویر، محکم باشید. مسلمان نماهایی که وصف شان کرده اید، آزمون سنجش میزان «ایمان» و «استواری» شما در پایبندی به واجبات و پرهیز از محرمات هستند. بنابراین، اگر به «وجوب» کاری اعتقاد پیدا کردید آن را انجام دهید و اگر از «حرمت» رفتار یا عملی مطلع شدید، از ارتکاب آن بپرهیزید. الگوی تان هم سیدالشهدا علیه السلام باشد که یک تنه در برابر همه دنیای ستم و تباهی آن روز ایستادند. فراموش نکنید آن ها که در برابر امام حسین علیه السلام صف آرایی کردند، هم نمازخوان بودند و هم عنوان مسلمانی را یدک می کشیدند و به قول شما «بسیار حرف از اسلام، واجبات و حتی مستحبات می زدند».
پس در راه دین داری، محکم باشید و دین تان را «افراد» نگیرید که متزلزل شوید. دین را با معیارهای آن بپذیرید که اگر همه عالَم هم به خدا پشت کردند، شما مسلمان و مؤمن باقی بمانید. دست حق یارتان ...

نظرات بیشتر