موسسه قرآنی عصر ظهور اراک

موسسه فرهنگی قرآن و عترت عصر ظهور اراک

فرم نظر دهی


نظرات خود را در خصوص بخش های مختلف موسسه از طریق فرم زیر برای ما ارسال نمایید.

نظرات کاربران


خ ف    1397/10/06 18:37:30

تازه از راه رسیده بودم همینطور که نفسی تازه میکردم به کتاب تدبر در قرآن روی میزم نگاه کردم...با خودم مرور میکردم که در این چند ماه کلاس تدبر مدرسه قرآن دانشگاه تهران چه گیرم آمد...یاد فلق های سوره فلق افتادم که باعث شده بود در زندگی به هر روزنه نوری توجه کنم که مبادا سروکارم با شر بیفتد.یاد وسوسه خناس سوره ناس که میگفت هر کار خیری دیدی معطل نکن.یاد فسبح بحمد ربک واستغفره سوره نصر که یادم آورد در راه حق کار کردن مدل حمد میخواهد علف های هرز را جدا کردن میخواهد و از همه مهمتر استغفار میخواهد.یاد همز و لمز سوره همزه که من را محکم در جای خودم نشاند و گفت مبادا فکر کنی خوبی ها برای تو و بدی ها برای دیگران ابدیست.یاد سوره ای که موقع شنیدن میگفتم وای بر من اگر حتی در ماعون ها هم به دیگران رحم نکنم. یاد سوره ای که میگفت آدم های از کارهای بزرگ بزرگ نشدند آنها به خاطر مثقال ها بزرگ شده اند و آخر که نه... شاید اول...قسم به لیل که من هم مانندش به شدت به ضحی نیازمندم و کیست که نیاز مرا برآورد جز آنکه به رسولش گفت ما ودعک ربک.

همین طور که در فکر بودم یادم افتاد که چند سال قبل هم در شهر خودمان کلاس تفسیر میرفتم کنجکاو شدم خبری بگیرم که وضعیت آن در چه حال است. وارد سایت موسسه شدم.عکس های آخرین کلاس را که به همین چند روز قبل مربوط میشد دیدم بسیار خوشحال شدم که الحمدالله فضا و اعضای کلاس برکت گرفته اند حتما آموزه های آن هم پر رونق تر شده است. یاد استادم افتادم در آن ابتدا که تازه وارد کلاس تفسیر قران شده بودم میگفتتد اگر سر سفره قرآن نباشید معلوم نیست از کجا سردربیاورید...خدا را شکر  درسهای زیادی از سفره قرآن در سالهایی که اراک بودم نصیبم شد درسهایی که هنوز در ذهنم هست.

نوشتن این متن از روی دلتنگی برای آن روزهای تکرارنشدنی بود و البته گفتن چند نکته که شاید مفید واقع شود.

به نظرم ای کاش تفسیر قرآن کنارش تفکر و تدبر هم باشد...تفسیر بسیار ارزشمند است اما اگر تفکر روی آیات نباشد ارزش عملی آن خیلی کم می شود.اگر حتی در کلاس یک آیه گفته شود ولی روی آن فکر کنیم البته روشمند نتایج موثرتری میتواند داشته باشد.

نکته دوم به نظرم شاگرد پروری در کلاس شما جایش خالی بود. کاش امروز بعد از چندین سال تلاش شما حداقل چندین شاگرد برای گسترش این مفاهیم در سطح لازم پرورش یافته بودند. و به جای یک کلاس در یک مکان،کلاسهای متعدد در سرتاسر استان برگزار میشد.

و سوم کار علمی نیاز ضروری ما در این جامعه با دانشگاه های غرب زده است.تولید علم بر اساس آموزه های قرآن وظیفه امروز ما است...چقدر این فضا را مهیا کردیم. در عصری که نه دینار دست ماست و نه شمشیر،قلم کارسازترین است.

برای شما و تمام کسانی که در این عرصه تلاش میکنند توفیق روزافزون خواهانم.شما هم ما را از دعای خیرتان محروم نفرمایید.

یاحق

مدیر روابط عمومی: سلام وقت بخیر
مطلب زیبایی بود که قطعا با سلام و احوالپرسی آغازین، زیباتر هم می شد.
ان شاءالله در پیام بعدی خودتان را معرفی کنید و در سفرهای بعدی به اراک، سری هم به مؤسسه بزنید تا در خصوص انتظاراتی که مطرح کرده اید، حضوری صحبت کنیم.
در پناه حق، پایدار باشید.

یک عصرظهوری معترض    1397/06/24 13:46:40

سلام علیکم
وضعیت اطلاع رسانی در خصوص تغییر بسیارناگهانی و غیر منتظره ساعت کلاس تفسیر هفته گذشته خیلی ضعیف و نارکارآمد بود. در چنین شرایطی می بایست از طریق پیامک اطلاع رسانی میشد. از همان پیامک هایی که انتهایش عبارت ،، دریافت شد ،، درج میشود.

سید ابراهیم خاکی نژاد    1397/03/02 13:00:06

سلام و علیکم
همان قدر که در تعجیل در ظهور آقا امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف موثریم باید مواظب باشیم تا در عملکردهای روزمره و برخوردها مانعی برای ظهور حضرتش نشویم و به قولی در تاخیر در ظهور مقصر نباشیم. ان شاالله بتوانیم در سایه لطف پروردگار در کنار همسنگران مان شاهد ظهور مولایمان باشیم و نیمه شعبان سال بعد را با حضور یار دیرین خود جشن بگیریم . ان شاالله

سید ابراهیم خاکی نژاد    1397/01/20 19:35:16

به نام خدای مهربان خدای شهدا و خدای گناهکاران و سیه دلانی همچون من
سلام
اولین مطلبی را که باید خدمت گرانمایه شما عرض کنم این است که این چند جلسه ای که در خدمت شما و دوستان موسسه بودم را شاید بتوانم به جرات بگویم بهترین لحظات عمر من است که در کلاس و محضر استاد سپری می شود . استاد در کلاس صحبت هایی از راهیان نور بیان نمودند که دل ما را آب و باد برد به سوی خاطرات سالهای دفاع مقدس و جنگ سال هایی که با شهید اکبر زاده شهید اخوتیان شهید سیاوش امیری و دیگر شهدا هم رکاب بودیم آنها رفتند و آسمانی شدند و من ماندم یک دنیا حسرت خوب ماندن ما هم همراه است با دنیایی از حسرت و حسرت و حسرت و دیگر هیچ .
حاج صادق آهنگران می گفت در باغ شهادت باز باز است ولی خوب دیگر همه ما دلباخته دنیا شده ایم و دیگر به گرد پای شهید بابایی از همکاران عزیزم و از شهدای مدافع حرم نخواهم رسید . شما را به خدا قسم اینقدر دل ما را نسوزانید و آب نکنید ما غم و حسرت خودمان کافی است .
خیلی و زیاده از حد پرحرفی کردم بر بنده حقیر سراپا تقصیر ببخشید
ارادتمند - سید ابراهیم خاکی نژاد

مدیر روابط عمومی: سلام علیکم
ان شاءالله خداوند متعال، شما همسنگر بزرگوار را با همرزمان شهیدتان محشور فرماید و به ما توفیق دهد در اردوهای آینده در محضرتان باشیم و از تجارب و خاطرات تان بهره ببریم.

بنده ناصالح .    1396/12/24 01:01:34

بسم الله
سلام مجدد. بله من از نظرات شما اگاهی دارم و تا الان افراد زیادی از مشاور ها و روحانی های دانشگاه هم باهام صحبت کردن، ولی هر کس تا یک حدی تعهد و پایندی داره، من تحملم به سر رسیده چون ظرفیت هر فردی محدود است.
همونطور که یکی از اساتید می گفت شبیه به شهید احمدی روشن متعهد باشید به کشورتون شما ولی من بهشون گفتم من شهید احمدی روشن نیستم و ظرفیت من بسیار محدودتره و اصلا قابل مقایسه نیست.
اگر هم که مزاحم شما شدم و این جا پیام گذاشتم به این دلیل بود که تیر نهایی را یکی از اعضای تفسیر در حیسنیه شما بهم زد.
باز هم ممنون که وقت گذاشتید. اگر که تمایل نداشتید پیام را منتشر نکنید.

مدیر روابط عمومی: سلام علیکم
قطعا ظرفیت انسان ها در مواجهه با مشکلات، متفاوت است و یکی از رازهای آفرینش هم همین تفاوت هاست که در عین دشواری، عیار انسان ها را مشخص می کند. از جمله دلایل تأکیدات بنده روی حضور در «مجموعه» هم دقیقا همین نکته است. وقتی در «مجموعه» قرار می گیریم و سختی ها و مشکلات سایر همسنگران مان را می بینیم درمی یابیم که باید آستانه تحمل خود را بالا برده و روی ظرفیت های وجودی خودمان بیشتر کار کنیم. مثل همین شخصی که به بیان شما «تیر نهایی» را به شما زده اند! البته چون بنده هنوز از «علم غیب» بهره ای ندارم! و نمی دانم بین شما و ایشان، چه گذشته نمی توانم اظهار نظر کنم، اما همین شخص هم اگر شما را آزرده و مقصر بوده که قطعا کار اشتباهی مرتکب شده، پیرو پاسخ قبل باید بدانید که آزمونی برای تداوم حضورتان در مؤسسه است. البته آسان ترین راه که ما از آن به «پاک کردن صورت مسأله» یاد می کنیم همین است که مجموعه را ترک کنیم ... به هر صورت، باید مراقب باشیم و همان طور که بارها تأکید کرده ایم نباید ملاک و معیار دین داری ما و حضور در محافل مذهبی، «افراد» و رفتارهای درست و نادرست آن ها باشد که اگر این گونه باشیم «خسر الدنیا و الآخره» خواهیم شد. ان شاءالله همه ما بتوانیم روی ظرفیت های وجودی مان بیشتر کار کنیم و خود و سایرین را نجات دهیم.

نظرات بیشتر