موسسه قرآنی عصر ظهور اراک

موسسه فرهنگی قرآن و عترت عصر ظهور اراک

چرا سرخ و سبز


در روزگاری که نشانه های خرد و کلان «آخرالزمان»، یکی پس از دیگری، رخ می نمایند، حضور در جبهه دفاع از «مهدویت»، بیش از هر زمان دیگری احساس می شود. «اتاق فکر» فتنه های آخرالزمانی، به خوبی دریافته است که «نبرد موعود»، ناگزیر میان پیروان حق و باطل درمی گیرد، آن هم در جغرافیایی که سال ها پیش از این، «خاورمیانه» نامش نهاده اند. سرزمین کشورهای مسلمان که از قضا مردم آن با «نفت»، پیوندی ناگسستنی دارند! آشوب های ریز و درشتی که در یکصد سال اخیر در این منطقه حساس، رخ داده و لحظه ای آرامش را از ساکنان آن دریغ کرده با دو هدف عمده، طراحی و عملیاتی می شوند. نخست: تأمین منابع انرژی که برای پدیدآورندگان دهکده جهانی و نظم نوینش! به مثابه رگ حیاتی است و چرخهای اقتصاد بیمار آنان را به حرکت درمی آورد. اما مهم تر از آن، اطلاعات دقیقی است که مستشرقین و تئوریسین های غربی آشنا با مباحث عصر ظهور و آخرالزمان دارند. کیست که نداند تنها جمعیت غالبی که اندیشه تابناک «مهدویت» را نسل به نسل و سینه به سینه تا امروز حفظ کرده اند، فرزندان شایسته «سلمان»اند که روزگاری در رکاب رسول خدا(ص)به امتیاز «منا اهل البیت» دست یافت. گرچه «بیداری اسلامی» که جرقه اش از کشورهای شمال آفریقا زده شد و امروزه تا قلب شیخ نشین های خلیج فارس ، زبانه می کشد بسیاری از محاسبات تشکیلات مخفی دنیا و بنیان پندارهای باطل شان را درباره «پایان دنیا» به هم ریخت.

امید آن که در روزگاری نزدیک، شاهد فروریختن هیمنه پوشالی مستکبرین عالَم باشیم و وعده خلل ناپذیر قرآن کریم را مشاهده کنیم که فرمود: «و خواستيم بر كسانى كه در آن سرزمين، فرو دست شده بودند منّت نهيم و آنان را پيشوايان [مردم‏] گردانيم و ايشان را وارث [زمين‏] كنيم.» (قصص/5)

پی گیری مطالب مهم آخرالزمانی را به شماره های دیگر موکول کرده و از خداوند متعال خواهانیم، اینک که به توفیق الطاف پیدا و پنهان الهی و به یُمن شاگردی در مکتب «قرآن و عترت» ، در خیمه یادکَرد سیدالشهداء(ع) گِرد آمده ایم بتوانیم سربازی شایسته برای دفاع از ارزش های «نهضت سرخ حسینی» و «نهضت سبز مهدوی» باشیم. گاهنامه «سرخ و سبز» ، نخستین شکوفه مکتوب همسنگران شما در مؤسسه قرآنی عصر ظهور و هیأت رهروان سیدالشهداء(ع) است که تقدیم هفتگی آن شاید بتواند در عرصه «جنگ نرم»، نقش آفرین باشد. جنگی که به فرموده «میر علمدار عصر ظهور»، بر آن است تا با پراکندن شبهات رنگارنگ، فتنه های شوم، سیاه نمایی و ترویج اباحه گری، ایمان و اعتقاد مردمان را به یغما ببرد.

دست یاری به سوی تان دراز می کنیم و امیدواریم در خاکریز دفاع از ارزش های والای دینی، همراهمان باشید.

سید محمد خاتمی نژاد
11 دی ماه سال 1391

سرخ و سبز
قیام `سرخ` حسینی و نهضت `سبز` مهدوی
بالهای مستحکم پرواز شیعه در آسمان فتنه های آخرالزمان

شناسنامه
گاهنامه قرآنی، عقيدتی و فرهنگی
صاحب امتیاز: موسسه فرهنگی قرآن و عترت عصر ظهور اراک
مدير مسئول و سردبير: سید محمد خاتمی نژاد

آخرين شماره گاهنامه سرخ و سبز


گاهنامه شماره : 9    تاریخ: 1397/07/01

دانلود فایل PDF         بايگانی

جهت دریافت نسخه با کیفیت و قابل چاپ یا سفارش گاهنامه، لطفا از طریق رایانامه زیر با ما در تماس باشید. لطفا شماره گاهنامه و نوع سفارش،«دریافت نسخه pdf» یا «سفارش گاهنامه» را اعلام فرمایید.

رایانامه: info@asre-zohur.ir