موسسه قرآنی عصر ظهور اراک

موسسه فرهنگی قرآن و عترت عصر ظهور اراک

حضور جهادی در فضای مجازی

درباره موسسه


در حالی که اوضاع اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جامعه به سمت مصرف گرایی و کم رنگ شدن معنویت در جامعه پیش می رفت «موسسه فرهنگی قرآن و عترت عصر ظهور» با هدف ترویج آموزه های قرآن و اهلبیتbدر میان خانواده ها، اقدام به برگزاری کلاس های ترجمه و مفاهیم نمود. هدف و انگیزه اصلی تصمیم گیران موسسه از ابتدا مبتنی بر «تغییر سبک زندگی مردم» بر اساس آیات وحی و سیره چهارده معصومb بود.

اینک در آستانه چهارمین سال فعالیت موسسه، عمده ترین برنامه برگزارشده موسسه عبارت است از:
طرح رفیق راه: سه دوره کامل ترجمه و مفاهیم(تدریس سطح 1تا9 کتاب استاد مسعود وکیل)

اغلب قرآن آموزانی که تاانتهای دوره های مذکور در کلاس های موسسه شرکت کرده اند، در آزمون های جامع اردیبهشت و مهر ماه سال 1391 شرکت کرده و بیش از 90 درصد آنان موفق به دریافت گواهینامه شده اند.

شایان ذکر است، برنامه های دیگری نیز در موسسه در حال برگزاری است که بااستقبال مطلوب همشهریان نیز توام گردیده و عبارتند از:

طرح رفیق راه: چهارمین دوره ترجمه و مفاهیم ویژه خانواده ها و جوانان
طرح رفیق راه: پنجمین دوره ترجمه و مفاهیم ویژه خواهران دبیرستانی
طرح رفیق راه: درسنامه ترجمه و مفاهیم کتاب مرکز توسعه فعالیتهای قرآنی ویژه خانواده ها و جوانان
طرح آیه های نور: حفظ کل قرآن کریم ویژه خواهران
طرح آیه های فراموش شده(بیان نکات برگزیده تفسیری از ابتدا) ویژه خانواده ها و جوانان

در کنار برنامه های رسمی موسسه، به منظور محقق نمودن اهداف و آرمان های موسسه که در اساسنامه نیز قید گردیده اند. فعالیت های دیگری نیز انجام می شود که نشست های عقیدتی در ایام ماه مبارک رمضان و محرم، از آن جمله اند.

در پایان، امیدواریم در سایه الطاف بیکران حضرت حق و با توسل به اهل بیت عصمت و طهارتb که مفسران حقیقی قرآن کریم هستند، بتوانیم گامی هرچند اندک در راستای ترویج آموزه های دین مبین اسلام برداریم و به سهم خود در «عصر ظهور»، یاریگر وجود نازنین امام زمانf باشیم.